Želim znati i ICT upoznati!

 

Udruga Spajalica potpisala je Ugovor o financiranju provedbe projekta „Želim znati i ICT upoznati!“ sa Splitsko-dalmatinskom županijom. Projekt će se provoditi u suradnji sa srednjom školom Braće Radić iz Nehaja (Kaštel Štafilić), a sve u svrhu provođenja ICT stručnih edukacija, odnosno popularizacije ICT aktivnosti među mladima.

Projekt predviđa provođenje edukativnog ciklusa koji se sastoji od teorijskog i praktičnog dijela, što će omogućiti učenicima koji pohađaju programe Partnera stjecanje novih kompetencija i izražavanje svojih kreativnih sposobnosti.

Edukacijski program, osmišljen je da integrira temeljne pojmove ICT struke sa praktičnim dijelom izrade Web stranice u WordPress CMS. Osim edukativne komponente, tijekom projekta će se uklanjati barijere povezane sa predrasudama vezanim za informatičku struku.

Predviđene edukacije obuhvaćaju slijedeće satove:

  • Uvodno predavanje o WordPress CMS
  • Instalacija postavki WordPress CMS
  • Odabir i dodavanje tema, dodavanje plug-in
  • Uređenje naslovnice, dodavanje kontakt forme, slidera, google mape
  • Prezentiranje radova polaznika

O projektnim rezultatima također ćemo obavijestiti sve zainteresirane putem naše Web stranice.