#WushuElixir – Erasmus+ Sport 2017

Udruga Spajalica

Erasums+ Sport 2017

Naziv projekta:  #WushuElixir

Ukupna vrijednost projekta:  60.000 €

Partneri na projektu:

 • Hrvatski wushu savez,
 • Asociacion Espanola de Qigong Deportivo (Španjolska)
 • Vlaams Wushu Instituut (Belgija).

Ideja je promicanje aktivnog načina života među ciljnim skupinama na temelju sinergije između tjelovježbe, mentalnog mira i poboljšanja zdravlja. To je namijenjeno razvoju i provedbi obrazovnog sustava koji će se temeljiti na teoriji i praksi, na jezicima svih sudionika projektnih partnera. U pripremi i provedbi modula, svi partneri projekta bit će jednako uključeni kako bi se održali u svim zemljama članicama projektnih partnera.

Projektom #WushuElixir osigurati će   sudjelovanje u sportskim i fizičkim aktivnostima za:

 • osobe treće dobi,
 • osobe s poteškoćama u kretanju,
 • oboljele od artritisa, dijabetesa,
 • Parkinsonove bolesti,
 • multiple skleroze i raka.

Wushu predstavlja idealnu tjelovježbu za ciljane skupine jer dokazano smanjuje stres, jača mišićnu snagu, smanjuje krvni tlak i poboljšava tjelesnu kondiciju, ujedno smanjujući komplikacije vezano za dijabetes i pridonoseći pozitivno pri različitim oboljenjima kao što su artritis, Parkinsonova bolest i rak.

Wushu pokreti

Glavne aktivnosti projekta:

 • Priprema i izrada pilot programa projekta namijenjenog ciljnim skupinama u teoriji i praksi
 • Motivacijske aktivnosti u udrugama vezanim uz ciljane skupine
 • Promicanje etičkog ponašanja i etičkih športskih kodeksa na nacionalnoj i međunarodnoj razini te razmjena najboljih praksi među projektnim partnerima
 • Provedba projektnog programa u svim zemljama partnerima
 • Evaluacija projektnih aktivnosti – proučavanje fizičkog stanja sudionika prije i nakon provedbe projekta